שולחן אוכל – איך בוחרים אותו נכון?

זה יכול להיות שולחן מעץ, שולחן ממתכת, זכוכית, מודרני, כפרי והרשימה קצרה מלהכיל. הכול מהכול יחד כבר אמרנו? כאן המדריך שלפניכם יסייע לכם לבחור את השולחן שיעזור להפוך כל פינה למושלמת ביותר- איך עושים את זה? כדאי לכם לקרוא ולעיין לפני שאתם מוצאים את הקנייה לפועל.

שולחן אוכל עוסק גם בבחירת מיקום נכון. ברוב הבתים העניין של המיקום הזה קשור בעיקר בנגישות המאפשרת הגעה הן למטבח והן לסלון בקלות. יש כמובן מצבים בהם פינת האוכל לרבות השולחן יהיו מופרדים אבל לרוב זה מה שרואים כשמבקרים בבתים כאלה ואחרים.

אז איך אמורי לבחור שולחן אוכל שהוא חלק מכל החגיגה העיצובית והנעימה הזאת? בחירת השולחן תעשה על פי הגודל אבל בין היתר גם על פי אופי החלל והיכולת לתת את המענה – לשרת את כול המשפחה ואת האורחים שמגיעים לא פעם ולא פעמיים לארוחת ערב, צוהריים או בוקר טובה.

מה קובע הגודל או הצורה? שולחן אוכל מתאים

בחירת שולחן אוכל תדרוש מכם לדעת מה אתם מעדיפים, האם אתם בוחרים שולחן אוכל עגול, מלבני או מרובע? בין היתר אפשר להתאים ולבחור גם שולחן עגול ובתנאי כי זה מתאים לחלל הפתוח. אז מה מביאים בחשבון? קודם כל את תדירות האירוח והשימוש ואחר כך את גודל החלל, מיקום הכיסאות וכל מה שהופך את השימוש לנכון, נוח ונעים.

אם אתם משפחה המונה 6 נפשות וחלל הבית שלכם גדול דיה אזי שולחן בגודל של 240/240 יעשה את העבודה ומאידך, אם אתם מגדירים את עצמכם פשוטים ומחפשים את הנוחות שהרי שולחן נטול אלמנטים המשתלבים מתחת יעשה את העבודה, יספק יותר מקום לרגליים ויהפוך את הישיבה סביב השולחן לנעימה ונוחה יותר.

ומה אם רוצים לבחור שולחן מלבני?

שולחן אוכל מלבני מתאים בעיקר לשישה סועדים ואם רוצים להניח כלים במרכז ולא להגיע "בדיוק" למידה, חשוב לבחור שולחן גדול יותר. לשולחן מרווח יותר יידרשו עוד 40 ס"מ מעל לרגיל ומכל צד כך שזה יאפשר לכל הסועדים להרגיש הכי נוח ולהעביר את הסעודה בצורה הטובה והנעימה ביותר גם אם הם רק אורחים ולא דיירי הבית.